Zakończenie sezonu Komornickiego Systemu Rowerowego 2020

Zakończenie sezonu Komornickiego Systemu Rowerowego 2020
10.12.2020

Zakończyliśmy drugi sezon Komornickiego Systemu Rowerowego – czas na podsumowanie.

System rowerów miejskich obsługiwany przez firmę Nextbike Polska, największego dostawcę i operatora sieci wypożyczalni w kraju, gości w Komornikach od lipca 2019 roku. Wypożyczalnie KSR to 20 jednośladów dostępnych przy 2 stacjach znajdujących się w Plewiskach na ul. Miętowej oraz koło Domu Kultury Remiza przy ul. Grunwaldzkiej.

Dzięki zintegrowaniu systemów operatora, z komornickich rowerów korzystali nie tylko użytkownicy zarejestrowani w KSR. Jednoślady te, mogły wypożyczać również osoby, które posiadają aktywne konta w innych systemach Nextbike Polska, a przede wszystkim w kompatybilnym systemie w sąsiadującym Poznaniu i Luboniu.

Zwiększające się zainteresowanie rowerami miejskimi wynikające z licznych ograniczeń m.in. w transporcie miejskim powoduje, że chętnych na rowery wciąż przybywa. W samym 2020 roku użytkownicy KSR wynajmowali jednoślady ponad 7,4 tys. razy. Łącznie od początku istnienia systemu to blisko 18 tys. wynajmów.

W sumie Komornicki System Rowerowy liczy sobie blisko 400 użytkowników, a tylko w tym roku dołączyło do niego około 150 osób.

Wciąż najwięcej wypożyczeń realizowanych jest za pomocą aplikacji mobilnej Nextbike – blisko 92% wszystkich wynajmów.

Rower z numerem 62216, to najczęściej wynajmowany rower. W tym roku osiągnął wynik 520 wypożyczeń.

Tylko w lipcu dokonano blisko 1700 wynajmów, a średni czas jednego wypożyczenia to około 20 min.

Przed spółką Nextbike Polska czas intensywnej przerwy zimowej, podczas której rowery z całego kraju przechodzą pełną kontrolę serwisową, żeby wiosną móc powrócić na kolejny sezon rowerowy.

Dziękujemy,
Zespół Nextbike Polska!