W Komornikach wystartował system rowerów miejskich

W Komornikach wystartował system rowerów miejskich
01.07.2019

W Komornikach wystartował dziś system rowerów miejskich, obsługiwany przez firmę Nextbike Komornicki System Rowerowy, w ramach którego mieszkańcy skorzystają z 2 stacji i 20 jednośladów. Dzięki porozumieniu Komornik z Poznaniem i Luboniem na rowerach standardowych 3G będzie można się poruszać między trzema miastami.

Rowerzyści miejscy w Komornikach będą mogli korzystać z sieci wypożyczalni, obejmującej 2 stacje i 20 standardowych rowerów zlokalizowanych w  Plewiskach. Stacje mieszczą się na ul. Miętowej oraz koło Domu Kultury Remiza przy ul. Grunwaldzkiej.

Komornicki System Rowerowy (KSR) zintegrowany jest z systemem rowerów miejskich funkcjonującym w Poznaniu oraz w Luboniu. Oznacza to, że wypożyczone w Plewiskach rowery będzie można zwracać na stacjach w Luboniu i Poznaniu oraz odwrotnie – rowery wypożyczone w Luboniu czy Poznaniu będzie można zwracać na stacjach w Plewiskach.

Aby korzystać z Komornickiego Systemu Rowerowego wystarczy mieć aktywne konto w systemie. Można wykorzystać już istniejące lub założyć nowe poprzez stronę internetową www.komornickirower.pl, aplikację mobilną lub terminal stacji rowerowej. Należy również wpłacić co najmniej 20 złotych opłaty inicjalnej. Opłata ta podlega zwrotowi z chwilą wyrejestrowania użytkownika z systemu, o ile wcześniej nie została wykorzystana na przejazdy. Po zaksięgowaniu wpłaty możliwe jest już dokonywanie wypożyczeń. Ważne: konto użytkownika jest aktywne (umożliwia wynajmy) tylko wtedy, gdy znajduje się na nim co najmniej 20 zł.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia będzie bezpłatne. Pozostały czas będzie opłacany wg cennika.

Umowę z firmą Nextbike Polska S.A na wdrożenie oraz kompleksową obsługę Komornickiego Systemu Rowerowego w latach 2019-2022 gmina podpisała na początku czerwca br.

Zgodnie z umową w 2020, 2021 i w 2022 roku system wystartuje 1 marca. Każdego roku będzie działał do końca listopada.